Çocuk Edebiyatı

Berk Öztürk

Düzenleyen Kuruluş

''Çocuk Vakfı iş birliğiyle PTT, yardımlarınızı ulaştırmak için hazır''

  • Çocuk Vakfı’nın Ekim 2018 tarihinde başlattığı O Dev Hayalleri İçin Ödevimiz Çocuklar sosyal sorumluluk kampanyası devam ediyor.
  • Dev Hayalleri İçin Ödevimiz Çocuklar kampanyası nedeniyle şimdiye kadar köy-mahalle okullarına 2.552 kitap ve eğitim materyali kolisi gönderildi.
  • Kampanya ile yoksul çocukların eğitim gördüğü köy-mahalle ilk ve ortaokullarıyla taşımalı eğitim yapılan okulların ihtiyaçlarına destek verilmesi amaçlanıyor.
  • Çocuklara okuma kültürü kazandırılması için okullara dil, çocuk edebiyatı ve sanat değeri olan nitelikli kitaplar gönderilmesi öngörülüyor.
  • Okullarda sınıf kitaplıkları ve kütüphaneler kurulmasına öncülük ediliyor.
  • Okullara eğitim materyali gönderilmesi gönüllü destekçilerin paydaşlığı ile sağlanıyor.
  • Öğrencilerin giysi, ayakkabı ve oyuncak ihtiyaçları karşılanıyor.
  • Deneyimli emekli öğretmenlerle genç kuşak sınıf ve branş öğretmenleri arasında iletişim kuruluyor. Yardım talep eden okulların listesi www.cocukvakfi.org.tr adresinde yer alıyor.
  • Eğitim destekleri Çocuk Vakfı ile Çocuk ve Eğitim Gönüllüleri tarafından okul adreslerine gönderiliyor.
  • Kampanya çerçevesinde gönderilecek paket ve koliler için PTT Kargo’nun Türkiye’deki tüm şubelerinde 31 Mayıs 2020 tarihine kadar yüzde 60 indirim uygulanacak.

 

O Dev Hayaller için Ödevimiz Çocuklar  Kampanyası

Zekâ ve yeteneklerini geliştirmeleri için ülkemizin tüm çocuklarını desteklemeyi,
onlara güzel bir gelecek hazırlamayı kendimize bir ödev olarak görüyor,
PTT Kargo desteği ile yürüttüğümüz bu çocuk ödevine sizin de yardımlarınızı bekliyoruz. Özellikle köylerde yaşayan çocuklarımız için göndereceğiniz her türlü yardım
(kalem, defter, kitap, eğitim materyali, giysi, ayakkabı ve oyuncak), eğitimlerine ve gelişmelerine büyük katkı sağlayacak.

 
Okul Adresleri

O Dev Hayalleri İçin Ödevimiz Çocuklar kampanyasını desteklemek isteyen Çocuk Gönüllüleri, Çocuk Vakfına ayni veya nakdî yardım yapmadan paket ve kolilerini okullara gönderebilecek. Okulların adresleri için Çocuk Vakfı ile iletişim kurulabilecek. Köy-mahalle ve taşımalı okullara sınıf kitaplığı ve kütüphane kurmak isteyen Çocuk Gönüllüleri ile okul yöneticilerinin iletişim kurması sağlanacak. 

 

Eğitim Destekleri İçin PTT Kargo yüzde 60 İndirim Uygulayacak 

O Dev Hayalleri İçin Ödevimiz Çocuklar kampanyası çerçevesinde okullara gönderilecek eğitim yardımı için PTT Kargo yüzde 60 indirim uygulayacak. Eğitim yardımları Çocuk Vakfına değil, yardım talebinde bulunan okulların adreslerine PTT Kargo’nun Türkiye’deki tüm şubelerinden gönderilebilecek.

 
İletişim:

Zafer Sokağı No 17 Nişantaşı-İstanbul

bilgi@cocukvakfi.org.tr
facebook.com/cocukvakfi
twitter.com/cocukvakfi
instagram.com/cocuk.vakfi/
youtube.com/c/cocukvakfi

0 212 240 23 83 – 240 41 96
Belgegeçer 0 212 230 01 25

Scroll Up